Loading...
لطفا صبر کنید ...

راه های ارتباطی با ما

1 چت آنلاین
2 تلفن : 31708-023
3 کانال تلگرام : safar_tabiat_tour@

و یا در صورت بروز هرگونه مشکلی ما را از طریق ایمیل rahnavardanspinas@gamil.com مطلع سازید .

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 20
پنج شنبه از ساعت 8 الی 14

قرارداد سفر

قرارداد سفر

قرارداد  و الحاقیه ها

 

آژانس های مسافرتی و طبیعت گردی دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

 

به نام خدا

این قرارداد فی مابین خانم/آقاي....................................... به شماره ملی .....................................نام پدر .......................، شماره تلفن و موبایل ........................................ آدرس .................................................................................................. و  ایمیل ......................................................................و تلفن محل کار / منزل : ...................................................منفرداً يا به نمايندگي تام­الأختيار از جانب افراد ذیل (جدول شماره 1)جمعاً به تعداد ...... نفر  که از یک طرف و دفترخدمات مسافرتی و گردشگری راهنوردان اسپیناس قومس  با شماره مجوز 2835/140/962 مورخ 13/10/1396  از اين پس "كارگزار"  ناميده مي شود.

موضوع قرارداد :

موضوع این قرارداد تعیین حدود و وظایف و مسئولیت های طرفین و همچنین نرخ گشت برای انجام مسافرت با گشت های دسته جمعی می باشد .

شرایط  قرارداد :

ماده 1 :  چنانچه گشت به حدنصاب مورد نظر (حداقل 25 نفر)  نرسد کارگزار مجاز ا به ابطال آن و استرداد وجوه دریافتی از مسافر می باشد

تبصره : کارگزار موظف است در این خصوص 72 ساعت قبل از حرکت موضوع  را به اطلاع مسافر برساند .  

ماده 2- در تورهایی که اقامت دارد قیمت هر گشت بر اساس اتاق دو نفره تنظیم و در صورت استفاده از اتاق یک نفره ما به التفاوت اتاق دریافت می شود و در صورت استفاده نفر سوم در اتاق  دو نفره (سرویس اضافه) مبلغ اضافه دریافتی کسر می گردد .

ماده 3 : در گشت های زمینی تقدم جا در اتوبوس بر حسب تاریخ ثبت نام مشخص می شود .

ماده 4 :  در صورت بروز هر گونه اختلاف بین طرفین قرارداد سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مرجع رسیدگی و حکم بوده و آرائ صادره مورد توافق طرفین خواهد بود .

تعهدات مسافر:

ماده 5 : رعایت شئونات اسلامی در طول سفر از سوی مسافر الزامی است .

ماده 6 : همراه داشتن شناسنامه عکسدار و کارت ملی برای تمامی گشت ها الزامی است .

ماده 7 : مسافر موظف است در ساعات اعلام شده در برنامه های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع به هنگام حرکت تور ، شخصاً متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه نور خواهد بود و کارگزار مربوطه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت .

ماده 8 : در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت گشت اعم از افزایش نرخ بلیط هتل و یا سایر خدمات با ارائه مدارک مستند از سوی کار گزار مسافر موظف به پرداخت ما به التفاوت اعلام شده به کار گزار می باشد .

ماده 9 : هزینه های اضافی و خارج از برنامه گشت به عهده مسافرین است که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود .

ماده 10 : درخواست انصراف از سفر باید حضوری و توسط شخص مسافر و یا نماینده رسمی وی به صورت مکتوب انجام شود .

تعهدات کارگزار :

ماده 11 :کارگزار موظف است نرخ و کلیه برنامه های خدمات گشت را به صورت بروشور و یا کتباً به مسافر اعلام نماید .

ماده 12 : کارگزار متعهد است که برنامه سفر و گشت مورد توافق را بطور کامل و دقیق انجام دهد در صورت وقوع هر گونه پیشامد غیر منتظره از قبیل شرایط فوق العاده جوی ، جنگ ، شورش و ... و مشکلاتی که از کنترول کارگزار خارج بوده و سبب ابطال و یا تغییر برنامه گشت و یا مسافرت شود مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود .

ماده 13: کارگزار موظف است در سفرهای زمینی از وسیله ویژه توریستی به صورت دربست استفاده نماید .

ماده 14 : کارگزار موظف است بیمه کامل را در مورد مسافر اعمال نموده و در صورت بروز هر گونه حادثه ای در طول سفر مسافر می بایست بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید و در این خصوص کارگزار همکاری و مساعدت لازم را بعمل خواهد آورد .

گشت های نوروزی :

ماده 15 – گشت های نوروزی شامل گشت هایی است که در فاصله زمانی 28 اسفند لغایت 15 فروردین سال بعد برگزار می گردد .

ماده 16 : شرایط ابطال گشت های عادی و گشت های نوروزی توسط مسافر

 

زمان ابطال گشت های عادی توسط مسافر

درصد جریمه از کل مبلغ

ملاحظات

زمان ابطال گشت نوروزی توسط مسافر

درصد جریمه از کل مبلغ

از زمان ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر

5%

درصورتی که گشت هوایی باشد جریمه ابطال بلیط هواپیما دریافت خواهد شد .

از 29  روز تا 25 روز قبل از سفر

30%

از 29 تا 15 روز قبل از سفر

10%

در صورت چارتر بودن محل اقامت ، بلیط هواپیما و یا قطار ، جرایم ابطالی با ارائه مدارک بر اساس مقررات مربوطه اخذ خواهد شد .

از 24 روز تا 20 روز قبل از سفر

35%

از 15 تا 7روز قبل از سفر

20%

از 20 روز تا 10 روز قبل از سفر

40%

از 7 تا 3 روز قبل از سفر

25%

از 10 روز تا 5 روز قبل از سفر

45%

از 3 تا یک روزکاری  قبل از سفر

50%

جریمه ابطال گشت های یک روزه در تمام مقاطع ابطالی شامل 70% مبلغ تور می باشد .

5 روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور در تور

50% + جریمه  ابطال بلیط در تورهای هوایی

از 24 ساعت تا 12 ساعت قبل از سفر

70%

12 ساعت و در صورت عدم حضور در سفر

90%

جمع کل قرارداد :

پیش پرداخت :

مانده :

 

 

چنانچه نسبت به گشت مربوطه انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفا ً با شماره تلفن : 02331708 و یا 02333339906 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری راهنوردان اسپیناس قومس تماس حاصل فرمایید .

این قرارداد در 16 ماده و یک تبصره   و دو الحاقیه در دو نسخه که هر کدام حکم واحد را دارد تنظیم و براساس مواد 230 ، 221 ، و 10 قانون مدنی بوده که برای طرفین و یا قائم مقام قانونی آنها لازم الاتباع می باشد. یک نسخه از این قرارداد تحویل مسافر و نسخه دیگر نزد کارگزار خواهد بود .

 

  

 

شرایط الحاقیه شماره 1 قرارداد سفرهای طبیعت گردی داخلی

 

موضوع پیوست قرارداد:

موضوع این پیوست الحاقیه قراداد سفرهای دفترخدمات مسافرتی و گردشگری راهنوردان اسپیناس قومس

 

شرایط عمومی قرارداد :

ماده 1- این پیوست می تواند به صورت دستی تهیه شود و یا به صورت الکترونیک توسط مسافر یا نماینده او از طریق تارنمای اختصاصی کارگزار تایید شود و با پرداخت الکترونیک خدمات مندرج در  قرارداد برای شرکت کنندگان خریداری شود.

ماده 2- در طول سفر، امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا، خواب و استراحت، کم و زیاد شدن طول راه ها در روز و شب (با وسیله نقلیه و یا در راه پیمایی ها) در شرایط نامساعد آب و هوایی، محیطی، محلی و یا حوادث غیر مترقبه وجود دارد.

ماده 3- در صورتی که مقامات انتظامی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.

تبصره 1- هرگاه مقامات انتظامی یا مسئولین محلی، به هر دلیل از ورود گروه به منطقه جلوگیری به عمل آورند، نماینده کارگزار (راهنما) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز  به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.

ماده 4- در صورت بروز هرگونه اخلال، مزاحمت، اعمال خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط مسافر، راهنما مکلف است ضمن گزارش مراتب به کارگزار، بر حسب مورد، تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.

ماده 5- در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرجع رسیدگی بوده و آراء صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

ماده 6- سفر های نوروزی شامل سفر هایی می باشد که در فاصله زمانی 25 اسفند لغایت 15 فروردین سال بعد برگزار می گردد.

هتل و اقامت:

ماده 7- در صورت اقامت در هتل،قیمت هر سفر براساس اتاق دو نفره تنظیم گردیده و مسافرین انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک نفره می باشند.

تبصره 1- در اتاق های دو تخته، تخت سوم از نوع سفری و یا کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق دو تخته گذاشته می شود.

تبصره 2-  ساعات تحویل اتاق های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه آن ساعت 11 می باشد.

تبصره 3- در اقامتگاه های بومی یا محیط های طبیعی غیر از هتل (کمپ، کلبه، خانه محلی، خانه محلی تجهیز شده) شرایط اقامت بر اساس ضوابط حاکم بر تاسیسات اقامتی مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و امکان استفاده از چادر یا اتاق اختصاصی برای مسافر وجود ندارد. همچنین زمان لازم برای برپایی کمپ و جمع آوری آن مورد قبول مسافر می باشد.

تعهدات مسافر:

ماده 8- مسافر یا نماینده ایشان موظف است در هنگام ثبت نام، مشخصات فردی خود و همراهان را بطور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است هرگونه مغایرتی که در ثبت مشخصات مسافر صورت گیرد متوجه نماینده و مسافر بوده و کارگزار در این خصوص هیچ گونه مسئولیت در ارتباط با آن مسافر نخواهد داشت.

ماده 9- درخصوص ثبت نام گروهی، فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت هرگونه پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی باشند. همچنین فرد ثبت نام کننده به عنوان نماینده، موظف است اطلاعات سفر را به سایر مسافرین انتقال دهد.

ماده 10- هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، گشت های خارج از خدمات کارگزار و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (مندرج در فرم اصلی قرارداد) به وجود آید تماماً متوجه مسافر خواهد بود.

ماده 11- مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.

تبصره 1- چنانچه مسافر شرایط مندرج در ماده فوق را نپذیرد موظف به پرداخت جریمه (مطابق ماده 31) خواهد شد.

ماده 12- چنانچه کارگزار مجبور شود در اثر شرایط غیر قابل پیش­بینی طبیعی و محیطی بخشی از گشت را ابطال کرده و خارج از چهارچوب اعلام شده در برنامه سفر نسبت به رزرو هتل یا کرایه وسایل نقلیه یا هرگونه عمل لازم در راستای اجرای سفر دیگر اقدام کند، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار است.

ماده 13- امضای قرارداد یا خرید تور به صورت الکترونیک  از طرف مسافر یا نماینده وی، به منزله مطالعه دقیق مشخصات سفر، آگاهی کامل از مفاد قرارداد، شرایط ابطال سفر و اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز سفر بوده و کلیه مسئولیت های ناشی از عدم توجه به مفاد این پیوست متوجه مسافر خواهد بود.

ماده 14- مسئولیت مراقبت از فرزندان و حفظ اموال و مدارک شخصی در تمام طول سفر به عهده مسافر بوده و در این خصوص هیچ مسئولیتی متوجه راهنما و کارگزار نخواهد بود.

ماده 15- مسافر یا نماینده ایشان موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و همراهان در تور متناسب با سختی سفر، ثبت نام نماید و همچنین در صورت مصرف هرگونه داروی تجویز شده از سوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص، آنها را در طول سفر همراه داشته باشد و می بایست راهنمای سفر خود را از این موضوع مطلع سازد.

تبصره 1- هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.

تعهدات کارگزار

ماده 16- در سفرهای زمینی، اگر وسیله نقلیه به هر دلیل و در هر قسمت از سفر از حرکت باز ایستد، جایگزینی وسیله نقلیه جدید و هرگونه هزینه دیگری که بابت تاخیر ایجاد شده است  بر عهده کارگزار بوده و زمان لازم جهت تامین وسیله نقلیه جدید و تأخیر در اجرای سفر مورد قبول مسافر است.

تبصره 1-  در مورد تاخیر یا کنسلی در سفرهای هوایی، ریلی و دریایی بر اساس قوانین مربوطه عمل خواهد شد.

ماده 17-کارگزار موظف است در سفرهای زمینی در هر قسمت از مسیر سفر  ( اعم از آسفالت یا خاکی) از وسیله نقلیه متناسب با همان قسمت و  همچنین متناسب با تعداد مسافران و مسیر گشت استفاده نماید.

ماده 18- کارگزار موظف است بیمه مسئولیت مدنی سفر را در مورد مسافر اعمال نموده و در صورت بروز هرگونه حادثه ای در محدوده مکانی و زمانی سفر، مسافر می‌تواند بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید و در این خصوص کارگزار همکاری و مساعدت لازم را به عمل خواهد آورد.

تبصره 1-  کارگزار موظف است انواع بیمه های تکمیلی و حوادث را که مستلزم پرداخت هزینه های بیشتر از سوی مسافر می باشد به مسافر جهت انتخاب ارائه نماید.

تبصره 2- در صورت بروز هرگونه حادثه که منجر به خسارت جسمانی در طول سفر گردد، مسافر خود موظف به پرداخت هزینه­های امداد و نجات و درمان می­باشد. بدیهی است مسافر می­تواند پس از طی مراحل قانونی و پزشکی با دریافت گزارش از کارگزار به شرکت بیمه مراجعه و طبق تعرفه های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید. در خصوص هزینه های درمانی مازاد بر بیمه هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.

تبصره 3- درصورتیکه مسافر به هر دلیل جدا از برنامه سفر کارگزار به گروه ملحق و یا قبل از پایان سفر از گروه جدا شود، بیمه مسافر فقط از ابتدای الحاق وی به سفر و یا تا زمان انفصال وی از سفر معتبر بوده و فقط در مدت زمان حضور وی در سفر اعمال خواهد شد و در خارج از این زمان شرکت مسئولیتی در قبال بیمه مسافر نخواهد داشت.

ماده 19- کارگزار موظف است در سفرهای طبیعت­گردی، از راهنمای تخصصی طبیعت گردی مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده نماید.

ماده 20- کارگزار موظف است در سفرها حداقل تجهیزات لازم جهت کمکهای اولیه و امداد و نجات را همراه با راهنمای سفر  ارسال کند.

سردبیر / 24-فروردین-1398
سردبیر 24-فروردین-1398 (17:50:11) ویو: 907
برچسب‌ها :
لطفا صبر کنید ...

ورود به حساب کاربری

لطفا صبر کنید ...

ثبت نام

رمز عبور خودرا فراموش کرده اید؟

بالا